Миньор (Перник) и Спартак (Плевен) завършиха 0:0 в среща от 12-ия кръг на Втора лига, като този резултат остави Етър (В. Търново) на върха с 23 точки. Плевенчани събират 21, след като не успяха да вземат пълния актив в миньорския град. Миньорци пък са с 14 точки на 12-о място. До момента двата отбора - Спартак и Етър бяха с равен актив на върха.

Домакините от Перник останаха с човек по-малко 10 минути преди края след червен картон на Венцислав Василев. Но и преди отстраняването, и след това северняците бяха по-активния отбор и трябва да съжаляват за изтърваната победа.

Миньорци можеха да открият резултата в 42-ата минута чрез Методи Костов, след като получи центриране от фланга. Ударът му с глава обаче попадна в ръцете на вратаря Богомил Цинцарски.

Гостите от Плевен можеха да нанесат съкрушителен удар на перничани четвърт час преди края. Само в рамките на минута бразилецът Клаубер и Преслав Антонов имаха добри възможности пред себе си, но и двамата ритнаха неточно.

Десет минути преди края на мача миньорци останаха 10 на терена, тъй като опитният Венцислав Василев получи втори жълт картон и трябваше да напусне игра. Минута преди червения картон Миньор пропусна най-чистата си възможност в мача. Методи Костов намери добре Борис Тютюков, но юношата на Ботев (Пловдив) не беше точен.

Това даде импулс на Спартак и футболистите на треньора Красимир Бислимов тръгнаха да търсят победата в минутите до края. В 90-ата минута на три пъти "сините" от Плевен можеха да стигнат до победата, но на два пъти Даниел Леонтиев спаси вратата си. Веднъж при удар на Руси Чернаков защитник на домакините подложи крак и я спря по пътя към мрежата.

Етър победи Добруджа с 2:1