Марек победи у дома Септември (София) с 2:1 във втория кръг от Втора лига. Това е първи успех за дупничани от завръщането им в професионалния футбол.

В 18 минута домакините от Марек организираха контраатака, но навременната намеса на Арсов прати топката в корнер. Пет минути по-късно, дупничани откриха резултата след хубав удар от 30 метра на Каймакански.

В 49 минута домакините пропуснаха да удвоят аванса си, след като удар от близко разстояние мина на сантиметри в страни от вратата на Банков.

Марица благодари на Христо Крушарски

"Пиратите" приеха Монтана на "Лаута"

В 70 минута Мартин Ачков възстанови равенството в срещата след прекрасно изпълнение на фаул пред наказателното поле. В 8' минута Симеон Александров вкара с глава, но попадението му бе отменено заради засада.

Две минути преди края играч на Марек отбеляза за крайното 2:1.