Отборът на Любимец даде заявка за първото място в Източна "Б" група. В предишният кръг селекцията на треньора Стамен Белчев огорчи като гост Ботев с 2:2 насред Пловдив. Любимец днес се наложи с 2:1 и над лидера Черноморец (Поморие).

Край морето домакините откриха резултата в 51-ата минута с бомба на Георги Чакъров. Гостите от столицата на дините обърнаха мача с попадения на Илиян Трифонов в 65-ата и на Игнат Дишлиев в 73-ата минута.

"Биха ни с два удара за цял мач, много ме е яд", отсече пред Topsport.bg старши треньорът на Черноморец Неделчо Матушев. "Нямаме цели в първенството, но апетитът идва с яденето. Ако ни се открие възможност за първото място ще го атакуваме", сподели пък наставникът на победителите Стамен Белчев.

В момента отборът на Любимец гледа в Бургас дербито на Източна "Б" група между Нефтохимик и Ботев (Пд). В класирането с 13 точки продължава да води Черноморец (Поморие) пред Етър с 12 т., Любимец 11 т. и т.н.

Резултатите в VI кръг на Източна "Б" група.

Черноморец (П-е) - Любимец 1:2
Доростол 2003 - Сливен 1:1
Несебър - Спартак (Вн) 2:0
Етър 1924 - Добруджа 2:1
Нефтохимик - Ботев (Пд) от 19:00 часа.