Пълен актив от мачовете си с Брестник на стадион "Беркут" край Пловдив отчита ФК Любимец. Тимът от столицата на дините се наложи днес с 2:0 над брестничани в контрола, а в шампионата биха с 1:0.

В 8-ата минута Кирил Крумов матира вратаря Линков с диагонален шут след контраатака по фланга. Веско Марчев от фаул и Петко Атанасов след контра в последните минута на първата част изпортиха най-добрите положения на Брестник.

Юношата Християн Казаков удвои 75-ата минута, когато получи пас в пеналта. В отбора на Брестник играха дошлите на проби Селчук от Арда (Кж) и нигериецът Джордж.

Свидетели на проверката станаха още старши треньорът на Локо (Пд) Неделчо Матушев и администраторът на "смърфовете" Илко Дойчев - Фена. Двамата локомотивци заявиха, че не са на разузнаване в Брестник.

Матушев и Дойчев приели поканата за гостуване от кмета на селото Георги Козов, който тази вечер ще ги посрещне в местен ресторант, известен като "Позитано".