Банско записа първа загуба тази пролет като домакин срещу Любимец. Възпитаниците на Йордан Самоковлийски загубиха с 2:3 в мач с много голове и много емоции. Към срещата имаше голям интерес. На трибуните бяха помощник треньорът на младежкия национален отбор Александър Димитров и бившият шеф на съдийската комисия Георги Камишев.

През първото полувреме гостите, които атакуват второто място и промоция в "А" група, показаха 100% ефективност и с три удара вкараха 3 гола за 24 минути.

Още в 5-та минута Антон Огнянов откри за гостите след грешка в отбраната на Банско. В 14-та Йордан Лечов изравни с глава след корнер. В 25-та минута Янко Ангелов вкара втория гол за Любимец след асистенция на бившия играч на домакините Самир Аесс. Най-любопитната ситуация бе в 30-та минута, когато вместо дузпа, главният съдия Георги Йорданов, който в момента минава за най-добрия рефер у нас, отсъди странен двоен фаул в наказателното поле на гостите. При изпълнението му ударът на Наков бе блокиран с ръка от бранител на Любимец, но Йорданов замълча, а в последвалата контраатака най-ниският на терена, 160 сантиметровият Иван Минчев вкара с глава за 1:3.

През второто полувреме в игра се включиха Войнов и Георгиев и домакините натиснаха. В 67-та минута голмайсторът на "Б" групата Благой Наков вкара 14-то си попадение за сезона и намали на 2:3. Три минути по-късно Георги Чакъров от Любимец получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко, пише "Е-79". До края на срещата се игра само пред вратата на гостите, но вратарят Диан Вълков направи блестящи спасявания при ударите на Калоян Стоянов и Благой Наков.