Лудогорец писа "шестица" на Брестник с два автогола С категорична победа тръгна в подновения шампионат на Източна "Б" устремилият се към "А" група тим на Лудогорец. В мач от първи пролетен кръг, разградският тим на бизнесмена Кирил Домусчиев тресна с 6:1 като гост селекцията на Брестник.

За трите точки на Лудугорец спомогнаха двата автогола на домакините и гол от абсолютна засада на Тодоро Колев. Брестничани си вкараха още в първата минута, когато кълбото в собствената врата прати Димитър Думчев. Равенството дойде в 22-ата минута след изстрел с глава на бранителя Емил Грозев.

В ответната атака Зоран Златковски намери Тодор Колев зад гърба на противниковата отбрана, при което опитният таран отново изведе тима си напред в резултата, въпреки че Брестник предяви претенции за засада. В 30-ата минута и Игнат Дишлиев се записа сред реализаторите, но за съжаление с попадение в собствената врата.

Бранителят загуби ориентация по подобие на своя колега Думчев, при центриране от фланга и ниска топка на дузпата. Малко "по-редовен" гол вкараха Лудогорец в началото на втората част. Добра комбинация и извеждащото подаване на Зоран Златковски принуди Димо Атанасов да разстреля Линков за четвърти път.

Срещата тръгна на доиграване в 73-ата след червения картон на Божидар Илиев от Брестник. Мирослав Антонов засече в 87-ата от движение остро центриране на Димо Атанасов за 5:1. Съавторът на гола пък отбеляза от пряк свободен в самия край на срещата. Атанасов оформи крайното 6:1 с изстрел в горния ляв ъгъл.

Брестник
Линков, Б.Илиев, Думчев (53-Ал. Стойчев), Дишлиев, Грозев, Н.Павлов, Св.Петров, Зеленков, Ан.Тодоров, П.Атанасов, Ат.Любенов (63-Гр. Иванов)

Лудогорец
Ем.Михайлов, Дреновички, Дюлгеров, Златковски (70-Де Соуза), Р.Анев, Т.Колев (73-Мир. Анатонов), Ст.Жеков, Д.Атанасов, М.Иванов (60-Д. Димов), Шенер Ремзи, Г.Георгиев Рефер: Георги Йорданов Жълти картони: Б. Илиев, Св. Петров, Анат. Тодоров (Б); Дреновички Златковски (Л)
Червен кратон: Б. Илиев (Б)