Лудогорец затвърди първото си място в Източна "Б" група след домакинска победа с 1:0 на Спартак (Пд). Единствения гол в двубоя реализира Тодор Колев в 10-ата минута, когато получи пас от Мирослав Иванов.

Гостите доиграха мача след 60-ата минута с човек по-малко заради червен картон на Цветан Йотов. По време на срещата разградските фенове разпънаха транспаранти срещу старши треньора на тима Ивайло Петев.

В другите срещи от кръга Черноморец (Поморие) се наложи с 2:0 над Добруджа, а със същия резултат Несебър победи гостите си от Доростол.

С днешните мачове се изчерпаха срещите от програмата на Източна "Б" група. На 12 април ще се тегли жребий за следващия етап, в който всеки тим ще изиграе 8 мача.