Шампионът на Източна "Б" група Лудогорец победи с 1:0 Брестник в мач от последния кръг. Единственото попадение отбеляза от дузпа Мирослав Антонов. В 55-ата минута след стълпновение със Стефан Киков. Гостите от Брестник успорваха наказателният удар, тъй като според тях ако е имало нарушение то е започнало далеч преди пеналта.

Домакините можеха да се поздравят с по-изразителна победа, но в 60-ата минута Тодор Колев нацели гредата. Сред 5-те хиляди зрители на стадиона присъстваха премиерът Бойко Борисов и президентът на БФС Борислав Михайлов.

След края на мача Лудогорец получи купа и грамота за първото си място. До късно тази вечер спечелилите за първи път право да играят в "А" група ще празнуват на клубния стадион с богата музикално-артистична програма.