Лидерите в Западната "Б" група Локомотив (Мездра) продължи успешния си ход и срещу Пирин (Гоце Делчев).

"Железничарите" от Мездра взеха трите точки в югозападния град, след като надделяха с 2:0. Гостите решиха изхода на двубоя още през първото полувреме.
В 25-ата минута Иван Павлов изведе мездренчани напред, а шест минути по-късно Иванов оформи крайното 2:0. През първото полувреме гостите надиграха по всички показатели играчите на Пирин (ГД), които действаха плахо и без никаква идея. В състава на домакините на ниво се представи Цветелин Ралчовски, а с играта си разочарова Благой Донев.

През второто полувреме домакините изравниха играта и пропуснаха три стопроцентови положения. Съдията Ангел Бекяров няколко пъти накъсваше играта без причини и не позволи на футболистите да дадат всичко от себе си. Гостите продължават да са убедителни лидери и основни конкуренти за "А" група, а Пирин (ГД) стремглаво се свлече надолу в класирането.