Литекс победи Беласица с 1:0 у дома и направи важка крачка към спаснието. Ловчанлии започнаха срещата по-активно и в 7-ата минута бяха много близо до това да открият резултата. След разбъркване Илиян Капитанов отправи удар от близко разстояние, а топката бе изчистена от голлинията. Повторенията показаха, че по-скоро кълбото е минало с целия си обем.

Постепенно гостите погледнаха към вратата на Марин Орлинов, но така и не успяха да затруднят стража на Литекс в първия половин час игра.

Минута преди края на първото полувреме оранжевите поведоха. Топката стигна до Александър Ангелов отдясно, той центрира към наказателното поле, а там капитанът Илиян Капитанов изпревари Димитър Пангев и вкара за 1:0. В 64-ата минута съдията спести червен картон на Карачоров фаулирал откъсващия се сам Капитанов, като му вдигна само жълт. В края Александър Ангелов от Литекс се озова сам очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее.