Кандидатът за промоция в елита през следващия сезон - Арда (Кърджали), записа нова грешна стъпка във Втора лига, след като отстъпи с 0:2 при гостуването си на Литекс.

В Ловеч формацията на Елин Топузаков бе тотално надиграна от своя далеч по-скромен съперник, който не създаде нито едно голово положение за цял мач.

Още в първите минути домакините се настаниха в половината на кърджалийци и голът, казано на жаргон, се печеше. Той дойде чрез Тафраджийски, който се разписа още преди да е изтекъл четвърт час игра.

Последваха нови добри атаки на ловчанлии, които обаче не завършиха с гол. През втората част картината на терена не се промени особено, а крайният резултат бе оформен минути преди края на срещата - 2:0 за Литекс и първа загуба за Арда.

Инфарктна победа за ЦСКА 1948 във Втора лига, Арда се издъни (РЕЗУЛТАТИ)