Литекс постигна трудна победа с 1:0 над Несебър в последния мач от 14-ия кръг на Втора лига. Единсвеното попадение в срещата реализира Искрен Писаров в 78-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

През първото полувреме двата тима си размениха по една опасност. Първо Лясков пропусна да даде преднина на "оранжевите". След това удар на Емануил Манев мина покрай гредата.

Литекс продължава напред за Купата след късна драма срещу Локо (Сф)

Литекс на четвъртфинал за Купата на България!

Гол в 90-ата минута изхвърли Локо (София) от турнира

През втората част възпитаниците на Живко Желев бяха по-активни, но Христо Кирев на два пъти не успя да открие резултата.

Това стори Искрен Писаров в 78-ата минута. Бранител на Несебър не изчисти добре топката от наказателното поле и от границата на пеналта Писаров. с плътен удар я изпрати във вратата за 1:0.

Така Литекс събра 21 точки и заема 7-о място във временното класиране. Несебър е с точка по-малко и е 9-и.