Втородивизионните Литекс (Ловеч) и Янтра 2019 (Габрово) завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра на Градския стадион в Ловеч.

Това е и единствения приятелски мач на момчетата на Живко Желев като домакини по време на цялата лятна подготовка.

Спортист (Своге) започна контролите си в Банско със загуба от Марек

Тимът отстъпи на дупничани с 1:2

Гостите от Габрово превъзхождаха в играта през цялото първо полувреме и логично се оттеглиха с аванс от един гол. Вкара го Християн Кожухаров в 12-ата минута, който се разписа след центриране от корнер и меле в наказателното поле.

След началото на втората част в състава на Литекс бяха извършени много промени, отборът упражни натиск и изравни в 52-ата минута. Разписа се преотстъпеният от ЦСКА Марк-Емилио Папазов с глава, който прати топката в мрежата след центриране на Илиян Капитанов.

До края на срещата домакините от Литекс доминираха, създадоха 2-3 добри голови положения, но не успяха да стигнат до успеха.

Следващата контрола на Литекс, която е и последна преди началото на новото първенство, е в събота от 11.00 часа на стадиона в Правец срещу Миньор (Перник).