Спартак (Пд) затвърди лидерската си позиция в Източна "Б" група с нова победа. "Гладиаторите" се наложиха с 2:1 като гости над Брестник в дербито на кръга. След триходова комбинация в 39-ата минута, Мартин Стефанов откри резлутата. Снажният нападател остана непокрит на точката за изпълнение на дузпа, откъдето с отмерен шут намери горния ъгъл зад плонжиралия вратар Линков.

Второто пловуреме тръгна крайно лениво, но в последните минути Брестник разби скуката с плах "ва банк". В 78-ата новото попълнение на домакините Атанас Любенов изравни отблизо след меле в пеналта. Радостта на домакините обаче бе кратка. Мартин Стефанов се въползва в 83-ата от неразбирателство между вратаря Линков и бранителите. Снажният таран се шмугна хитро през "иглени уши", след което хладнокръвно донесе победата на Спартак.

Брестник - Спартак (Пд) 1:2

0:1 М. Стефанов (39), 1:1 Ат. Любенов (80), 1:2 М. Стефанов (83)

Брестник: 1. Й. Линков, 21. Бож. Илиев, 14. Н. Байраков, 3. Игн. Дишлиев (60 - 15. Ем. Грозев), 30. Ив. Скерлев, 20. В. Бенгюзов, 8. М. Георгиев, 10. П. Атанасов (46 - 7. Гр. Иванов), 9. Ал. Стойчев, 18. Яв. Въндев (35 - 27. Ат. Любенов), 17. Вес. Марчев

Ст. треньор: Иван Маринов - Масларя

Спартак (Пд): 1. Ст. Стойчев, 4. К. Апостолов, 5. Ив. Димов (61 - 6. Т. симеонов), 3. Чуд. Григоров, 20. Ас. Вълчев, 8. Й. Христов, 2. Ив. Мекиков (76 - 18. Ф. Чипчев), 17. Пл. Коларов, 7. В. Стефанов (61 - 21. Хр. Стаев), 10. Г. Стоянов, 9. М. Стефанов

Ст. треньор: Николай Киров - Белия

Рефер: Дим. Андреев (Кж)

Жълти картони: Байраков, Дишлиев  (Б), Коларов (С).