Оборище (Панагюрище) стартира с категорична загуба с 0:3, в дебюта на новия си треньор Емил Велев.

Съставът отстъпи пред Несебър в мач от 10-ия кръг на Втора професионална лига. Този успех и загубата на Септември (София) пък позволи на "делфините" да се изкачат до върха в първенството.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините. Това, обаче не успя да им донесе преднина в резултата. Още в 5-ата минута Ерай Карадайъ нанесе хубав удар по диагонала, но Витанов изби.

Малко по-късно идентично положение се откри пред Тачев, но този път Андонов се намеси отлично. Все пак първото полувреме резултатът завърши при резултат 0:0.

През втората част домакините се развихриха и набързо решиха всичко в своя полза. Стамен Ангелов откри резултата.

Иван Цачев удвои аванса на тима, а Владислав Мирчев оформи крайния резултат в срещата от Втора лига.