Монтана победи като гост Беласица (Петрич) с 2:1 в среща от 21-ия кръг на Втора футболна лига. Двубоят се игра в Симитли и беше дебют за новия старши треньор на Монтана Ангел Стойков.

Гостите поведоха с голове на Антон Карачанаков в 56-ата минута и в 69-ата от дузпа. Симеон Бояджиев беше точен за Беласица също от 11-метров наказателен удар в 75-ата минута.

Тимът на Монтана игра след 29-ата минута с човек по-малко, след като Димитър Пройчев получи втори жълт картон.

Етър удари Марица и се доближи до лидера

С 1:0

"Важни три точки за нас. Мисля, че напълно го заслужихме. Направихме важни промени на почивката, които ни донесоха победата. Радващо е, че успяхме да реализираме ситуациите си", каза Стойков след мача.

След победата Монтана се изкачи на пето място в класирането с 32 точки, колкото има и Беласица на шестата позиция.