Ботев (Пловдив) с треньор Костадин Видолов продължава да отстоява позициите си в Източна „Б" група, даващи право на класиране в елитната дивизия. „Канарчетата" запазиха второто място в класирането кръг преди края на шампионата след победа като гост с 2:0 над Несебър. „Делфините" на наставника Руси Гочев изпаднаха още преди този двубой сред аматьорите, но дадоха сериозен отпор на пловдивчани.

В 32-ата минута пред Петър Атанасов се откри най-чистото положение, но младокът от Раковски нацели гредата след извеждане на Ангел Рахов. Авторът на този пас обаче разпечата вратата на домакините при една безобидна ситуация за гол 180 секунди по-късно. Рахов прати топката в мрежата на „делфините" с глава след центриране от фланга на Йордан Христов.

До този момент и двата отбора си размениха еднакъв брой положения и пропуски за гол. За Несебър шансове за попадение пропиляха Кадифчин и Борислав Иванов, а за „канарчетата" неточни бяха Тодор Неделев и Николай Домакинов.

Влезлият на смяна Димо Атанасов вкара за Ботев при първата си атака четвърт час преди края на срещата. Левият халф-бек бе изведен от Мариан Огнянов сам срещу вратаря Борислав Стоянов, при което футболистът на Ботев хладнокръвно удвои.

Смяната в отбора на Несебър Георги Калайджиев пък оформи крайното 1:2 в мача с перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

С този успех Ботев (Пловдив) се очертава като най-вероятният участник в групата, който ще играе квалификация за класиране в „А" група.

НЕСЕБЪР - БОТЕВ 1:2

0:1 Рахов (35), Д. Атанасов (75), 1:2 Калайджиев (90)

Несебър: Б. Стоянов, Иво Соколов, Ст. Крачунов, Д. Попов, Ат. Димитров (62-Кир. Брестовички), Андр. Траянов, Д. Орловски, Кадифчин, Д. Генчев (57-Г. Калайджиев), Иво Димитров, Бор. Иванов (46-Хр. Александров).

Ботев: Хр. Иванов, Ем. Аргиров, Ник. Домакинов, В. Бонев, Иво Димитров, Ан. Рахов, Ал. Александров (81-Л. Марин), Мар. Огнянов, Й. Христов, Т. Неделев (67-Д. Атанасов), П. Атанасов (78-Д. Христов).

Рефер: Радан Миранов (Варна)

Жълти картони: М. Огнянов (Б)