Пред около 500 свои почитатели футболистите на Калиакра /Каварна/ постигна важна победа с 2л1 над Волов в борбата за първото място, което им дава директна виза за елитната "А" група.

Не беше изтекла и първата минута от началото на мача, когато Четин Садула откри резултата след извеждащо подаване на Иван Райчев по левия фланг - 1:0.

В следващите 18 минути домакините наложиха тотално надмощие над съперника, като изработиха общо пет голови ситуации. С възможността да увеличат резултата се разминаха Иван Петков и Георги Станчев и Четин Садула - на два пъти.

Волов се върна в мача в края на първото полувреме, когато застраши два пъти по-сериозно врата на Калиакра. В началото на втората част тимът от Каварна продължи да атакува вратата на шуменци, но без да успеят да вкарат топката в мрежата им. В 76-ата минута резервата Михаил Неделчев надскочи защитата на домакините при изпълнение на ъглов удар и с глава изравни резултата за 1:1.

Състезателите на Калиакра реагираха като ужилени и десет минути по-късно влезлият през втората част Делчо Стоилов донесе победата на тима си.