Калиакра спечели с 2:1 контролната среща срещу румънския Делта (Тулча), която се игра днес на помощното игрище с изкуствена тревна в Каварна.

Отборът на съперника заема четвърто място във втора дивизия на северната ни съседка и е от 2 до 14 февруари на предсезонна подготовка в Каварна.

Първото полувреме премина под диктовката на домакините, а надмощието им се изрази в два гола в мрежата на румънския вратар.

Първото попадение реализира Иван Караджов с пета след подаване на Диян Кателиев от дясно. В 32-ата минута таранът Иван Петков се откъсна срещу стража на Делта, но не успя да го преодолее. Три минути по-късно пак той се извиси най-високо в полето на гостите след изпълнение на корнер и вкара за 2:0 за Калиакра.

Румънските футболисти намалиха резултата също от ъглов удар. В 39-ата минута най-съобразителен в разбъркването пред вратаря Добрев се оказа нападателят с български произход Даниел Григоров и с акробатичен плонж вкара топката в мрежата - 2:1.

След почивката треньорът на Калиакра Радостин Трифонов вкара в игра 11 нови състезатели, четирима от които юноши. На терена излезе и преотстъпения от Левски Джунейт Яшар, който пристигна преди два дни от ОФК Сливен.

През вторите 45 минути футболистите от Тулча изравниха играта, но гол не успяха да отбележат. Наставникът на тима от Каварна изрази задоволството си от представянето на отбора.

"След срещата с ЦСКА в петък очаквах, че състезателите ни ще бъдат по-отпаднали, но ме изненадаха с бързината, която демонстрираха. Получи се качествен двубой с много единоборства и хъс за победа. Така ми се иска да играем и през първенството", каза Радостин Трифонов.

Доволен от проверката остана и старши-треньорът на Делта Константин Гаке. Той обясни, че отборът му е в период на комплектуване след като част от титулярите му били привлечени в първодивизионния Фарул (Констанца).

"Съставът на Калиакра е по-добре подготвен от нашия, но двубоят беше полезен и за нас, защото видях какво ни липсва още", добави треньорът на румънския отбор.