Единственият ни вековен клуб у нас – Ботев (Пловдив), пропиля още веднъж шансовете си за завръщане в „А“ група след 1:1 с Несебър на стадиона в село Брестник. „Канарчетата“ поведоха в двубоя с „делфините“, с гол на Деян Христов в 26-ата минута. Зимното попълнение на Ботев реализира с хладнокръвието си в пеналта на гостите.

Христов успя отблизо да промуши кълбото в мрежата на миналогодишния страж на „жълто-черните“ Илия Николов. До края на първото полувреме бившият футболист на местния Брестник – Петър Атанасов, подлуди феновете с многобройните си пропуски за гол.

След антракта шансове за попадение пропиля Мариян Огнянов, което предизвика смяната му с Александър Александров – Кривия. Безспорният ас №1 на Ботев също не успя да разгърне потенциал, а пропускът му след корнер в 68-ата трябва да влезе в учебниците, за да научат подрастващите как не трябва да се шутира в пеналта.

Борислав Иванов с глава пък попари Ботев в 10 минути по-късно, пращайки кълбото зад неоретираният вратар Христо Иванов. Несебърци пропуснаха да направят скръбта на „жълто-черните“ пълна в 81-ата минута, когато от чиста позиция за гол пропусна Диан Генчев.

След равенството в Брестник уволнението на Милен Радуканов изглежда повече от логично, отчитат футболните капацитети от града на тепетата.

Освен несебърци след мача ликуваше и старши треньорът на Етър Цанко Цветанов. Бронзовият ни медалист от САЩ`94 със сигурност пое към Велико Тръново с увеличени шансове на "виолетовите" за завръщане в елитната ни група с директна промоция.