Черноморец записа домакинска победа над Шумен с категоричното 4:0 и така излезе начело в Източната "Б" група. Бургазлии доминираха през целия мач и заслужено триумфираха след последния съдийски сигнал.

Резултатът бе открит още в 5-ата минута, след като Крумов получи добър пас от Милен Христов, изскочи зад задрямалата защита на гостите и порази вратата на Шумен за 1:0. Малко по-късно след центриране от ъглов удар, бранителят на домакините Николов покачи на 2:0.

Третият гол в срещата бе дело на Радомир Тодоров от дузпа, след като Пламен Крумов бе повален в наказателното поле на гостите. През втората част бургаските футболисти нацелиха две греди и на два пъти пропуснаха да увеличат аванса си след мелета пред вратата на Шумен. Крайното 4:0 оформи таранът Емил Тодоров с гол в последната минута на мача.

"Играхме срещу най-добрия отбор в групата. Спокойно мога да твърдя това, след като полусезона вече приключи. Опитахме се да противодействаме, но бяхме надиграни от домакините. Честитя им победа и им пожелавам успех по пътя към "А" група", каза след мача наставникът на Шумен Росен Матеев.

"Доволен съм от резултата и от играта. В никакъв случай не мога да кажа, че Шумен е слаб отбор. Все пак този тим бе водач в класирането до преди няколко кръга. Предстои ни мач за купата, но вече мислим и за зимна селекция. Със сигурност ще вземем няколко футболисти, които да повишат класата на отбора", коментира след мача помощник-треньорът на Черноморец Алекси Желязков.

В същото време Нафтекс се размина с победа над Дунав в Русе, след като домакините успяха да вкарат за 1:1 чак в даденото от съдията 4-минутно продължение. Преди това Дамянов бе открил в полза на бургазлии в 71-ата минута.

Резултати, 13 кръг:

Калиакра - Локомотив (СтЗ) 4:1
2:0 Г. Георгиев (31, 52), 3:0 Караджов (57), 4:0 Н. Станков (77), 4:1 Иробалиев (85)

Дунав - Нафтекс 1:1
0:1 Дамянов (71), 1:1 Св. Симеонов (90+4)

Светкавица - Хасково 4:1
1:0 Г. Дамянов (33), 2:0 Н. Вълев (52), 3:0 Г. Дамянов (61-д), 4:0 Комитов (77), 4:1 Аврамов (82)

Сливен - Марица 3:2
0:1 Площаков (15), 1:1 Миндев (38), 1:2 Н. Николов (70), 3:2 Миндев (72, 74)

Черноморец - Шумен 4:0
1:0 Крумов (5), 2:0 Николов (14), 3:0 Р. Тодоров (29-д), 4:0 Ем. Тодоров (90)