Хебър победи с 4:2 като гост Етър в зрелищен мач на "Ивайло". Двубоят бе от третия кръг на Втора лига.

"Зелените" поведоха с 0:3 след голове на Евгени Игнатов (33,39) и Живко Петков (53). "Болярите" върнаха две попадения чрез Кольо Станев (58) и Мартин Петков (67). Крайният резултат оформи Тодор Чаворски (83).

С успеха Хебър събра 7 точки и излезе на трето място. "Виолетовите" са 14-и с три пункта.

В 18-ата минута Даниел Младенов се отчете с голям пропуск. Нападателят засече подаване по земя на Здравко Илиев, но от няколко метра не намери целта.

В 33-ата минута Хебър поведе. Октай Хамдиев намери Евгени Игнатов, който от дузпата не сбърка - 0:1. Шест минути след това отново Бамзе вкара за 0:2. Хамдиев с втората си асистенция намери Игнатов, а капитанът на "зелените" с хубав удар с левия крак не остави шансове на Господинов.

В 53-ата минута преднината на гостите стана класическа, след като Живко Петков се разписа от близка дистанция.

В 58-ата минута Етър намали резултата. Радослав Апостолов проби отляво и центира на втора греда към Кольо Станев, който овладя топката с гърди, след което с точен удар наказа Петър Дебърлиев. В 67-ата минута "болярите" се върнаха в мача, след като Мартин Петков се възползва от разбъркване в наказателното поле и вкара за 2:3.

В 83-ата минута Тодор Чаворски реши всичко в срещата. Нападателят засече с крак центриране отдясно на Георги Каракашев за крайното 2:4.

Септември (София) с първа победа във Втора лига след голово шоу срещу Спартак (Вн)

Срещата завърши 4:2