ХебърХебър и Миньор (БД) не успяха да запазят местата си в Западната "Б" група и от следващия сезон ще играят в Югозападната "В" група.

В среща от 25-ия кръг Хебър загуби с 0:2 гостуването си на Пирин (Гоце Делчев). В 57-ата минута Генади Симеонов откри за домакините, а в 76-ата Марио Близнаков сложи точка на спора. На 26 май пазарджиклии приемат Вихър (Горубляне) в мач без значение.

Вихър с лекота надделя с 4:0 над Миньор (БД) и ги отпрати във "В" група. Тимът от Бобов Дол е закотвен на последното 14-о място в Западната "Б" група, като има 20 точки в актива си. Последната среща на отбора във втория ни ешелон ще е на 26 май срещу Миньор (Пк).

Локомотив (Мездра) победи Белите орли с 3:1 и запази мястото си в "Б" група. През първата част плевенчани откриха, но далеч по-голямата мотивация на домакините им помогна за пълен обрат след почивката. В герой се превърна острието Цветан Николов, отбелязал 2 гола, а крайното 3:0 оформи резервата Николай Николов в края на мача.