Спартак (Пл) пое глътка въздух в борбата за оцеляване в професионалния футбол, побеждавайки с 2:1 Велбъжд в мач от 14-ия кръг на Западната "Б" група.

Успехът за плевенчани обаче съвсем не дойде лесно. През първото полувреме те изпуснаха дузпа чрез Станислав Антонов, а 12 минути след почивката гостите от Кюстендил поведоха в резултата с гол на Иво Максимов.

Футболистите на Спартак отговориха с тотален щурм и само няколко минути за втори път по-късно получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Този път зад бялата точка застана Ивайло Раденцов, който не сгреши - 1:1 в 64-ата минута.

Домакините продължиха да са по-настойчивият отбор на терена и в 84-ата минута усилията им бяха възнаградени. Любомир Иванов се озова в изгодна позиция и с точен удар опъна мрежата на Велбъжд - 2:1.

Със спечелените 3 точки Спартак събра в актива си общо 16 и вече заема 9-а позиция във временното класиране. Кюстендилци пък останаха с 15 точки, които им отреждат 11-ото място в подреждането.