По изключително неприятен начин започна кариерата на един от най-нашумелите треньори у нас в Ботев (Пд). Доскорошният наставник на ЦСКА Милен Радуканов записа поражение с 0:1 от Спартак (Вн) в първия си двубой начело на "канарчетата".

Днес във Варна Ботев тотално разочарова с представянето си и падна за втори път през сезона, като още по-срамна загубата става и от факта, че идва от предпоследния. Спартак пък записа едва втори успех до момента през сезона в Източната "Б" група.

Спартак стартира силно и шокира тотално тима на Ботев с попадение още в 12-ата минута. Тогава Янаки Смирнов вкара красив гол с глава, след като засече центриране на Марин Петров.

Оттук до края на мача Ботев атакуваше много повече, но прекалено слабо и безидейно. Все пак, най-чистата ситуация се откри пред голаджията Атанас Курдов в 62-ата минута. Тогава таранът бе оставен непокрит, но не успя да се разпише и с това лиши новия си наставник Милен Радуканов от поне точка в официалния дебют в Ботев.

Загубата остави пловдивчани на 5-о място със 17 точки, на 4 зад лидера Етър. Варненци са предпоследни с 9 точки.