ПФК Брестник 1948 дебютира със загуба на обновения си стадион "Беркут". Селекцията на треньора Иван Маринов - Масларя загуби с 0:2 от Черноморец (Балчик) в мач от първи кръг на Източна "Б" група. Домакините започнаха нахакано и с лека ръка пропиляха две положения.

Картотекираният в последния момент таран Явор Въндев стреля опасно от дъгата в първата минута, но топката профуча над гредата. Малко след това капитанът Александър Стойчев бе изведен на чисто в пеналта сам срещ вратаря Генко Славов.

Стражът обаче запази хладнокръвие и изби в корнер. След контраатак в 8-ата минута гостите откриха резултата. Зелнков получи на скорост пред пеналта, след което финтира и напусналия рамката Йордан Линков. На празна зеленков вкара първия го в мача с шут по диагонала.

Натискът на брестничани продължи до 25-ата минута, а след това гостите показаха, че са далеч по-опитния тим, знаещ как се постигат 3 точки. В 52-ата Милен Христов избяга от неуспешен опит за засада при втория гол на Черноморец (Балчик).

Брестник: Линков, Ловков, Дишлиев, Л. Николов, Байраков, Бенгюзов, М. Георгиев (65-Вл. Узунов), Гр. Иванов (75-Н. Денев), П. Атанасов, Ал. Стойчев, Яв. Въндев (70-М. Стойков)

Черноморец (Балчик): Г. Славов, Зеленков (85-Г. Куртев), Д. Русев, М. Христов, Ив. Цанков (46-Мил. Танев), Ив. Янев, Р. Ангелов, Костов (65-Б. Павлов), Вл. Зафиров, Сл. Костенски, Цв. Валериев.