Етър спечели дербито на Втора лига срещу отбора на Септември. "Виолетовите" се наложиха като гост с 2:1. Така треньорският сблсъък между Георги Василев и Николай Митов завърши с успех за по-опитния специалист.

Сред зрителите на мача в "Драгалевци" беше бившият треньор на ЦСКА Христо Янев. Пред погледа му се разписа Николай Цветков, който беше основен играч на "армейците" през миналия сезон. Демона откри резултата за Етър с гол в 65-ата минута, а Септември успя да изравни в 89-ата чрез Даниел Пехливанов.

Радостта на домакините обаче трая само няколко секунди, тъй като резервата Иван Петков опъна мрежата им и донесе успеха на Етър в 90-ата минута.

За "виолетовите" това е четвърта поредна победа и втора поред под ръководството на Георги Василев - Гочето. Етър излезе на върха във Втора лига с 13 точки, на една пред Септември, който е воден от Николай Митов.

СЕПТЕМВРИ - ЕТЪР 1:2
0:1 Николай Цветков (65), 1:1 Даниел Пехливанов (89), 1:2 Иван Петков (90)

СЕПТЕМВРИ: 1.Валентин Галев, 24.Богомил Дяков, 5.Петър Генчев, 3.Георги Купенов, 4.Димитър Руйчев, 8.Янко Ангелов, 10.Божидар Кацаров, 9.Асен Чандъров, 15.Петър Тончев, 11.Даниел Пехливанов, 20.Костадин Аджов
Треньор: Николай Митов

ЕТЪР: 12.Кирил Акалски, 2.Мартин Николов, 5.Михаил Минков, 6.Джихат Кямил, 24.Симеон Иванов, 8.Станислав Генчев, 11.Стефан Неделчев, 14.Иван Скерлев, 17.Чавдар Ивайлов, 22.Николай Цветков, 20.Петър Димитров
Треньор: Георги Василев