Етър стигна до важна победа с 3:1 при гостуването си на Янтра (Габрово) в двубой от 25-ия кръг на Втора лига.

В герои за "виолетовите" се превърнаха Мартин Тошев (8', 38'д.) и Мартин Моран (85). Почетното попадение за габровци бе дело на Иван Василев (55').

Така Етър остава на втората позиция в класирането на първенството с актив от 49 точки. Янтра пък се намира на 12-а позиция с 28 пункта.

Тошев откри резултата още в 9-ата минута, след като взе топката от тъч, напредна сам и я прати във вратата на домакините.

В 38-ата той удвои преднината на своите, реализирайки точно дузпа. Тя беше отсъдена заради нарушение на Тони Иванов срещу десния халф на Етър Кольо Станев.

10 минути след началото на второто полувреме двама юноши на Ботев (Пловдив) изработиха гол за домакините. Петър Казаков подаде на Иван Василев, а централният нападател прониза с десния крак Християн Славков, също продукт на "канарчетата".

Шест минути преди края на мача Мартин Моран сложи точка на спора, засичайки пробив и подаване на Валери Христов от дясното крило.