Лидерът на Източна „Б" група Етър завърши 1:1 при гостуването си на Спартак във Варна. „Болярите" откриха в 14-ата минута чрез Тодор Колев. Гостите изпълниха корнер, Какалов отклони глава, след което Колев също с глава прати топката в мрежата на Мирослав Марков.

След половин час игра „соколите" изравниха, въпреки че гостите очакваха нарушение срещу техен състезател. Бързата контра на Спартак завърши с извеждащо подаване в пеналта и за Георги Димитров остана само да изравни.

В началото на втората част Етър остана на терена с човек по-малко - втори жълт и червен картон получи Николай Петров. Въпреки намаления си състав великотръновци зъсдадоха две чисти положения за гол срещу нито едно на Спартак. Неточна стрелба на Тодор Колев и Гайдарски лишиха Етър от победа, която им прилягаше повече от крайното 1:1.

В последния кръг в първенството селекцията на треньора Цанко Цветанов приема на стадион "Ивайло" изпадналия сред аматьорите Несебър. Етър води в класирането с 50 точки, втори е Ботев с 48 т.