Етър стигна до победа с 2:0 над втория отбор на Ботев (Пловдив) и продължава да води в класирането. Попаденията за успеха отбелязаха Дани Младенов и Ловре Кнежевич.

За "виолетовите" не влязоха Атанас Кръстев, Николай Дичев, Ради Апостолов, Кольо Станев, Здравко Илиев, Христо Марков и Анатоли Господинов, а Уилсън Фелипе игра с травма и бе заменен принудително след почивката, но направи много добър мач.

Куп рокади трябваше да направи Веселин Великов, като в центъра на защитата бяха М. Иванов и Пехливанов, бекове младите Юл. Райков и Г. Александров, а пред тях - друг от младите Кр. Кънчев. В игра накрая влязоха и абсолютните дебютанти Калоян Ненчев и Росен Върбишки, като последният досега дори не бе попадал в групата на първия отбор.

Още във 2-ата минута удар на Кънчев мина на сантиметри над гредата. Ранният гол обаче падна - в 8-ата минута Цветомир Тодоров напредна отляво и центрира, а Дани Младенов насочи с глава топката в мрежата за 1:0.

Кнежевич проби отдясно в 12-ата минута и намери Младенов, но ударът му бе уловен от вратаря. После Младенов спря на гърди топката за Тодоров, който стреля до гредата.

Гостите се отчетоха с един-два опита за удари и центрирания, уверено обрани от опитния страж Христо Иванов. В 30-ата минута Цветомир Тодоров нахлу в пеналта и след сблъсък със защитник падна, като претендираше за дузпа, но реферът не уважи искането му. Малко след това плътен шут на Тодоров бе уловен от вратаря.

През втората част положенията не бяха много. В 59-ата минута след удар на Янков и рикошет топката излезе до гредата в корнер, а след изпълнението му Кнежевич с глава насочи топката и тя нацели напречната греда. Вторият гол в 69-ата минута, окончателно решил мача, дойде след красива атака, започната от Яни Пехливанов, който изведе по фланга Младенов. Той проби и намери пред вратата Ловре Кнежевич за 2:0. В 82-ата минута Христо Димитров пусна в добра позиция на Кнежевич, който обаче стреля високо над вратата.

Футболистите на Левски (Лом): Лъгаха ни, пари не видяхме, тренирахме на много лоши терени