Велико Търново отново има отбор в „А” група след 14-годишно отсъствие. Етър победи в последния кръг Несебър с 1:0 и по най-убедителния начин влезе в елита. Пред близо 5000 зрители „виолетовите” завършиха успешно шампионата и накрая заслужено ликуваха.

Напрежението каза думата си в началото, но постепенно Етър взе инициативата. Удар на Станкев в 23-ата минута мина до гредата, а центрирания на Господинов и Йорданов бяха избити от защитата. В 35-ата минута Георги Какалов нацели напречната греда, а малко след това страхотно мелле едва не завърши с гол.

След почивката надмощието стана тотално и логичното не закъсня – в 68-ата минута Колев прехвърли топката с глава към Станкев, който центрира отдясно и отново Тодор Колев стреля неспасяемо в левия ъгъл – 1:0. Това прекърши гостите и до края мачът се доиграваше, като етърци уверено удържаха победата.

Последният сигнал бе началото на голямата радост. Футболистите облякоха фланелки с надпис „Етър в „А” група” и се окъпаха в шампанско, а треньорът Цанко Цветанов „полетя” във въздуха. Сто топки с емблемата на „Етър” и дата 23.05.2012 бяха изритани в публиката.

Гост на мача по покана на кмета Даниел Панов бе спортният министър Свилен Нейков. Златните медали бяха връчени на играчите от кмета на Велико Търново, който поздрави играчи, треньори, спонсори и фенове с думите „Подкрепяйте „Етър” по същия начин и в „А” група”.

Купата бе връчена от министъра на спорта Свилен Нейков на капитана Александър Томаш. После играчите отидоха да поздравят и агитката с възгласи „Етър” – шампион”.

На 1 юни предстои Ден на „Етър”, в който с ред прояви общината ще отбележи големия успех, съобщи Даниел Панов. Свилен Нейков пък заяви пред медиите, че държавата съвместно с общината ще направят всичко възможно за сериозна реконструкция на стадион „Ивайло” и спортните бази, каквито Велико Търново заслужава.

Емоциите пред стадиона продължиха още дълго време, като феновете също ликуваха с купата и хвърляха треньора Цанко Цветанов във въздуха.