Етър взе минимален, но ценен успех с 1:0 над Созопол, с който отново оглави класирането във Втора лига. "Виолетовите" доминираха през целия мач, но така и не успяваха да матират подредената защита на созополци. Единственото попадение падна в 75-ата минута, когато Николай Янков центрира отдясно от фаул и капитанът на гостите Диян Молдованов си вкара с глава автогол. Дебют в официален мач на вратата направи юношата Ангел Мартинов.

Още в 5-ата минута бе първата чиста ситуация - Янков изведе Младенов, който пусна пред вратата на Живко Петков, но ударът отиде над рамката. Дотогава етърци бяха изпълнили вече 4 корнера. В 16-ата минута далечен шут на Мариян Иванов мина до гредата, а в следващата атака след изстрел на Младенов последва рикошет и топката пак мина до гредата в корнер. Янков в 29-ата минута също отдалеч стреля край вратата.

Етър привлече венецуелски нападател

Вижте кой е той

Десният фланг обаче не работеше добре, а и гостите се бяха окопирали в отбрана и не оставиха повече шансове на етърци до почивката. Втората част започна с първия точен удар - Николай Янков стреля, но вратарят спаси. Шут на Моран също бе уловен от Бояджиев. Така се стигна до 75-ата минута, когато Янков центрира от фаул и Диян Молдованов с глава забоде топката в собствената си врата - 1:0.

Нова чиста ситуация имаше в 83-ата минута, когато Мартин Моран стреля силно, вратарят изби, но и добавката на Живко Петков не успя. "Етър" обаче остана в намален състав в 87-ата минута. Христо Митев, който първо бе получил жълт картон за влизане на смяна без сигнал от рефера, атакува Почански и реферът Буров му вдигна втори жълт и червен картон. "Созопол" се опита да пренесе играта напред, но за малко не бе наказан повторно - в добавеното време Боби Трендафилов изведе Моран сам срещу вратаря, но панамецът би право в ръцете му.

Маргарит Димов: Тази победа е за моята жена!

"Обиден съм на някои български футболисти"