Ботев (Гълъбово) се наложи над дубъла на ЦСКА-София. "Червените" отстъпиха с 2:3 пред 700 зрители на стадион "Христо Ботев".

Двата отбора се хвърлиха в атаки след първия съдийски сигнал и създадоха по няколко опасности пред вратите. Те си размениха по едно попадение в края на първата част. В 43-тата мин Георги Кирилов се възползва от центриране на Исус Ангелов отляво и с точен шут от 7-8 метра откри резултата - 1:0. В последните секунди на едноминутното продължение гостите изравниха след центриране от фаул. Лазар Марин се оказа най-съобразителен и след удар с глава засече топката в мрежата за 1:1.

След почивката двата отбора продължиха да играят открит футбол. В 54-ата мин. гостите от София поведоха с 2:1. Колев изведе на стрелкова позиция Ангел Лясков който не сгреши и от малък ъгъл се разписа. Домакините от Гълъбово не се отказаха и отговориха с 2 бързи попадения 5 минути. В 60-тата мин Павел Коларов центрира от фаул в наказателното поле и там Георги Кирилов засече с глава топката за 2:2. В 65-тата мин Ботев поведе с 3:2. Георги Вълев напредна отдясно към наказателното поле и центрира, където Ивелин Илиев с красив удар от воле вкара третия гол за Ботев.

Минута преди края ЦСКА-София 2 можеше да изравни, но ударът на Йорданов беше блокиран от Георги Вълев, който изчисти топката в корнер.