Дубълът на Лудогорец победи като гост Спортист (Своге) с 3:2 . През първото полувреме Спортист тръгна по-нахъсано, но гостите вкараха две попадения чрез Валентин Найденов и Илкер Будинов.

През втората част домакините успяха да върнат един гол чрез Томислав Павлов, но в 80-ата минута реферът свири дузпа за гостите гарнирана с червен картон за Галин Ташев. Велислав Минков я превърна в гол. Само две минути по-късно и разградчани останаха с човек по-малко, след като за втори жълт картон бе изгонен Валентин Цветанов, който бе влязъл в игра едва 7 минути по-рано.

В даденото от рефера продължение домакините върнаха още един гол. Илия Русинов се оказа най-съобразителен, след меле в наказателното поле и изпрати топката в мрежата.

В друг мач от кръга, Миньор (Перник) и Марек (Дупница) завършиха 1:1.

Въпреки че домакините са водачи във временно класиране, дупничани бяха тези, които нанесоха първия удар в мача, когато Димитър Атанасов откри в 51-ата минута. Това принуди "чуковете" да изнесат още напред играта, което отвори двубоя и предложи множество положения пред двете врати. В крайна сметка перничани изравниха в 84-ата минута чрез Методи Костов.

Миньор (Пк) - Марек 1:1

0:1 Димитър Атанасов (51)

1:1 Методи Костов (84)