Добруджа победи юношите старша възраст на Черно море с 3:1 в първия си мач за годината.

Контролата се игра днес на стадиона с изкуствена тревна настилка в Добрич.

До средата на първото полувреме по-опасните положения бяха пред вратата на домакините. В 16 минута младият вратар на Добруджа Иван Ангелов спаси битата от Златин Станков дузпа. При следващата атака на гостите пък гредата спаси добричлии. В 20 минута все пак се стигна до гол за Черно море, отбелязан от Николай Златев.

Созопол уреди нова контрола

Среща Верея

В 25 минута Божидар Чуканов бе фаулиран в наказателното поле на варненци и главният съдия Петър Кирилов отсъди дузпа. Силният удар на Ерик Почански обаче срещна страничната греда. В края на полувремето нападателят на Добруджа още веднъж уцели гредата и така Черно море запази аванса си на почивката.

Малко след подновяването на играта гол на Цветан Илиев постави началото на обрата. В 49 мин. той засече с глава центриране от корнер на Денис Кадир. Отново след ъглов се стигна и до втория гол. Стефан Митев центрира, юношата Николай Андреев насочи топката към вратата, а Симеон Митев я довкара с глава и изведе Добруджа напред в 77 минута Две минути по-късно влезлият на почивката Иван Винков с майсторско изпълнение вкара красив гол за крайното 3:1 в дебютния си мач с "жълто-зеления" екип, пише dobrudjabg.com