Малеш-Вихрен продължава да се бори за оцеляването си в професионалния футбол. В последния двубой от 21-ия кръг на шампионата тимът на Пламен Мицански се наложи с 3:2 над Септември (Симитли) и се доближи до Академик (Сф) преди директния двубой между двата тима в неделя.

Ако възпитаниците на Мицански бият столичните студенти във второто си поредно домакинство, то отборът от Сандански ще направи голямата крачка към оцеляването.

През първото полувреме тимът на Малеш успя да поведе в резултата, като автор на гола стана Атанас Атанасов.

През втората част домакините решиха мача с нови две попадения, които бяха реализирани от Димитър Петков и Юлиян Колушев.

Въпреки това гостите от Симитли не се предадоха и се върнаха в мача до 76-ата минута. Асен Топузов вкара за 3:1, а Андон Гущеров вкара втори гол за Септември.

До края на срещата обаче нови попадения не паднаха и резултатът остана непроменен.

Срещата бе отложена миналата сряда заради ангажиментите на Септември за Купата на България. В неделя отборът от Симитли пък приема ПФК Банско, пише "Е-79".