Черноморец поведе с 3 точки на Нафтекс в класирането на Източната "Б" група след успех с 3:1 над Насебър.

За отборът на Димитър Димитров-Херо се разписаха Емил Тодоров - на 2 пъти и Николай Кръстев. Едиственото попадение за Несебър вкара Николай Жечев.

Добруджа "хвърли бомбата", като победи изненадващо с 1:0 Марица в Пловдив. Единственото попадение в срещата реализира Румен Босилков в 71-ата минута.

Преди това, в 60-та минута, червен картон получи нападателят от домакините Дечо Аризанов, който удари с топка фаулиралия го Атанас Димов от Добрдуджа. След мача президентът на Марица заяви, че няма да уволнява  старши треньора Петър Зехтински.

"В клуба ни цари пълна дезорганизация. Няма да уволнявам Петър Зехтински, ако има морал нека само да си подаде оставката. Ако не - продължаваме да работим с него. За постъпката си Дечо Аризанов най-вероятно ще бъде изгонен от отбора", заяви Рангел Берберов.

Самият Петър Зехтински каза, че поема отговорността за състоянието на отбора, но не подаде оставка. "Имаме много проблеми с контузени футболисти и това се отрази на играта ни. След като президентът казва, значи аз съм виновен, и поемам отговорността", лаконичен бе наставникът на Маричани.

Официално решение за неговата съдба се очаква да бъде взето утре, като едва ли той ще остане на поста си.

РЕЗУЛТАТИ, ИЗТОЧНА "Б" ГРУПА, ХV КРЪГ

Калиакра - Светкавица 2:1
1:0 Георги Георгиев (37-д), 1:1 Деян Христов (54-д), 2:1 Детелин Димитров (90+2)

Дунав - Локо (СтЗ) 3:1
1:0 Иван Тодоров (8-автогол), 2:0 Четин Садула (18), 3:0 Иван Тодоров (68-автогол), 3:1 Людмил Киров (90)

Хасково - Спартак (Пд) 2:1
1:0 Цветомир Матев (14), 2:0 Христо Димитров (16), 2:1 Емил Аргиров (68)

ОФК Миньор - Шумен 2:2
1:0 Григор Георгиев (15), 1:1 Николай Филипов (52), 2:1 Борислав Иванов (55-дузпа), 2:2 Тихомир Димитров (87)

Нафтекс - Сливен 1:1
0:1 Иван Стоянов (27), 1:1 Радомир Тодоров (49)

Марица - Добруджа 0:1
0:1 Румен Босилков (71)

Несебър - Черноморец 919 1:3
0:2 Емил Тодоров (33, 40), 1:2 Николай Жечев (67), 1:3 Николай Кръстев (89)