Черноморец (Бургас) записа първото си поражение в предсезонната подготовка от Ботев (Пловдив) - 1:2. На пейката на бургазлии липсваше Димитър Димитров - Херо, който е с националния отбор в Кипър.

Домакините направиха много пропуски през първото полувреме. В 41-ата минута Георги Какалов откри резултата след точно изпълнение на пряк свободен удар. В 50-ата обаче голмайсторът на тима от Бургас Пламен Крумов изравни.

Малко след това Черноморец можеше да стигне до пълен обрат, но Венци Иванов прати топката с топовен шут в страничната греда. Вратарят на домакините Янко Георгиев направи непростима грешка, която опитният Георги Какалов наказа, след като остана на празна врата - 1:2.

Черноморец има планирана проверка в петък срещу Калиакра. Вторият етап от подготовката на тима ще е в Анталия.

ЧЕРНОМОРЕЦ - БОТЕВ 1:2
0:1 Какалов (41), 1:1 Крумов (50), 1:2 Какалов (74)
Георгиев, Кръстев, Пенев, Дянков, Николов, Цонков, Траянов, Божилов, Трайков, Иванов, Крумов (М. Христов, Стоянов, Тодоров, Ремзи)
Танев, Минев, Божков, Димитров, Гаров, Въргов, Караматев, Петров, Какалов, Стоев, Урумов (Аврамов, Али)