В генералната си репетиция преди старта в Източна „Б" група Брестик се наложи с 3:1 над дубъла на Литекс, воден от треньора Петко Петков.

Двубоят бе първи на обновения спортен комплекс на бресничани -„Беркут". Още в самия старт на спаринга домакините дръпнаха с два гола.

В 4-ата минута Явор Въндев вкара с глава, а две минути по-късно отбеляза и капитанът на домакините Александър Стойчев.

Голобрадите таланти от Ловеч още при първата си по-сериозна атака в 25-ата минута успяха да стигнат до гол след хубава комбинация пред пеналта и с точен изстрел на Ангел Каишев намалиха.

Явор Въндев обра овациите на публиката с третото попадение за Брестник. Нападателят получи пред ъгъла на вратарското поле и от малък ъгъл успя да намери мрежата зад вратаря Евгени Александров. Контролата бе изгледана от селекционера на младежкия национален отбор Аян Садъков, който бе в компанията на Едуард Еранусян и изпълнителния директор на Локо (Пд) Атанас Узунов.

Противникът на Брестник в първи кръг Черноморец-Балчик също се отчете с разузнавачи и видео камера на стадион „Беркут".