Пловдивският Брестник се наложи с 1:0 като гост над коравия тим на Равда в мач от Източната "Б" група. Първата победа на брестничани дойде след гол на Явор Въндев. В 61-ата минута щурмовакът бе изведен от халфа Петър Атанасов на чиста позиция в пеналта. Въндата финтира бранител и хладнокръвно намери мрежата на домакините.

В 85-ата минута за втори жълт картон от игра бе отстранен взетият под наем от Литекс халф Емил Грозев от състава на гостите, а в добавенето време за грубо нарушение към душовете преждевременно пое и Канелов от Равда.

"За този мач поздравления заслужават и двата отбора, получи се много качествен футбол. Аз съм особено щастлив , защото след фаул-старта с Черноморец (Бч) в първия кръг (0:2) ние успяхме да стигнем до поправителен", заяви за Топспорт треньорът на Брестник Иван Маринов - Масларя.