Представителите на Пловдивска област в Източна "Б" група Спартак и Брестник инкасираха загуби в днешния кръг на "калфите". В късния мач от програмата брестничани загубиха с 0:1 като гост от лидера Черноморец (Поморие).

За тима на Петър Хубчев реализира Васил Калоянов от дузпа в 72-ата минута за нарушение срещу него на Игнат Дишлиев. От щаба и на двата отбора се оплакаха от много жълти картони в спортсменския двубой, показани от рефера Мартин Стоименов, който изсвири втората си среща в профи футбола.

Спартак (Пд) пък падна на собствения си стадион "Тодор Диев" с 1:2 от Добруджа. За тима от Добрич, който е с 5-и пореден мач без загуба, откри Колев в 20-ата минута. Иван Мекиков изравни в 38-ата, а Веселин Живков в 82-ата затвърди добрата форма и възходящата линия на Добруджа.

След двубоя в Пловдив се чуха традиционните коментари за залагането му в букмейкърски къщи. Експерти обаче твърдят, че е невъзможно припечелването от такъв мач, който е с таван на залога от 100 лева и в комбинация с още 4 мача.