Пловдивските представители в Източна "Б" група Спартак и Брестник завършиха 0:0 домакинските си мачове от днешния 11-и кръг. "Гладиаторите" играха анемично на стадион "Тодор Диев" срещу Лудогорец, а брестничани изпуснаха на "Беркут" отбора на Дунав. Брестник бяха близо до победата в последните минути, когато гостите им тотално изнемощяха физически.

Гриша Иванов с глава, Веско Марчев на два пъти и Никола Денев обаче пропуснаха нелоши ситуации за тима на треньора Иван Маринов-Масларя. Спартак и Лудогорец си поделиха не само точките, а и превъзходството във владеенето на топката. През първата част домакините изпуснаха по-добрите си шансове.

В 22-ата минута 16-годишният нападател на Спартак Лъчезар Ангелоов влезе сам в пеналта, но вратарят Григоров изби в корнер колебливия му изстрел. Филип Чипчев пък пропусна от дъгата в 50-ата. Лудогорец се опита за открадне трите точки в самия край, когато Росен Каптиев се свлече за дузпа, каквато нямаше и не бе отсъдена