Ботев (Враца) запази лидерското си място във Втора лига след трудна победа с 1:0 над Оборище. Срещата бе от 14-ия кръг на първенството. Единственото попадение в срещата реализира Спас Георгиев в 77-ата минута от дузпа.

В друг мач от кръга Царско село разби с 5:1 у дома Нефтохимик. Играчите на Никола Спасов бяха пълни господари на терена" и не оставиха никакво съмнение в превъзходството си над "шейховете".

Домакините набързо поведоха с 2:0 след попадения на Светослав Диков. В средата на първото полувреме Павел Петков направи резултата класически с удар буквално от центъра. Петков вкара за 4:0 в 50-ата минута. В 59-ата минута Цветан Филипов намали на 4:1. Крайното 5:1 оформи Галин Минков в 81-ата минута.

Ботев (Враца) води във временното класиране с 30 точки. Втори е Царско село с 28 пункта, а третото място е за Локо (София) с 27 и мач по-малко.