Ботев (Враца) и Локомотив (София) не излъчиха победител в дербито на 17-ия кръг на Първа лига. Двата тима завършиха 2:2 на стадион "Христо Ботев".

Ивайло Михайлов изведе домакините напред в резултата в 43-ата минута, след като врачани имаха лек превес през първата част.

В 61-ата минута Емил Стоев бе изгонен за груб фаул срещу Иво Иванов. Осем минути по-късно Николай Цветков бе оставен непокрит в наказателното поле и с удар от воле разстреля Христо Митов за 1:1.

В 81-ата минута домакините организираха отлична контраатака, Спас Георгиев напред с топката и бе фаулиран от Бранеков в наказателното поле. Главният рефер Ивайло Стоянов показа точката за изпълнение на дузпа, а потърпешият реализира наказателния удар.

Дълбоко в добавеното време Александър Александров успя да изравни, след като се получи рикошет след удар на Илиан Стефанов и крилото с глава оформи крайното 2:2.

Ботев ще зимува на върха във временното класиране като събра 35 точки, колкото има и втория Царско село. Локомотив е трети с 32 пункта.

Франко Барези: Милан и Локомотив (София) са братски отбори

Франко Барези: Стоичков е един от най-великите, Делио Роси се слави с добро име в Италия

"Не познавам добре българския футбол, но трябва да намерите талантите от 90-те години"