Ботев (Пд) постигна първата си домакинска победа в Източната „Б" група. „Канарчетата" се наложиха с 4:0 над Доростол, с което прекъснаха серията от 4 равенства, преди успеха навън в първия кръг с 0:1 над Добруджа.

Край бирената фабрика резултата откри Александър Александров - Кривия в 7-ата минута. До почивката гостите пропуснаха да изравнят, дори да вкара две попадения, като бившият "смърф" Джайеоба показа лош мерник.

След антракта бранителят Ангел Рахов изведе Петър Атанасов в пеналта, при което бившият играч на Брестник с красив удар удвои преднината на Ботев.

Футболистите на Петър Хубчев довършиха съперника с голове на Киков, отбелязал с глава и тарана Мартин Стефанов.

Двубоят започна с лозунг от „жълто-черните" фенове, гласящ „Смърт за убийците в Катуница".

Тежка контузия в първите минути пък получи бранителят Даниел Божков.