Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) изигра много силен мач при дебюта си във Втора лига. "Канарчетата" завършиха наравно 1:1 при домакинството на Литекс (Ловеч), съобщиха от клуба.

Момчетата на Стефан Стоянов надиграха своя съперник и могат да съжаляват, че не взеха пълния комплект точки. Попадението за "канарчетата" на "Футболен комплекс Ботев 1912" реализира Иво Казаков.

В седмата минута Юсеин Касов се озова на отлична позиция в наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря. Минута по-късно, при идентична ситуация, Денислав Станчев простреля Християн Славков за 0:1.

Феновете на Ботев (Пловдив) спешно събират пари за юноша на клуба

Има нужда от операция

В следващите минути "жълто-черните" имаха териториален превес, но трудно стигаха до чисти положения. В 27-ата минута Иван Василев преодоля вратаря на "оранжевите", но от малък ъгъл стреля неточно.

В 35-ата минута Бисер Бонев отправи истински снаряд към вратата на Литекс от над 30 метра, а топката разстресе напречната греда. До края на първата част липсваха ситуациите пред двете врати.

Второто полувреме стартира с добро положение за Ботев, но Кристиан Добрев стреля неточно от фаул пред наказателното поле на ловчанлии. Гостите отговориха с опасен удар на Иван Иванов в 60-ата минута.

В 63-ата минута силен удар на Димитър Пройчев от 20 метра бе боксиран от стража на гостите. Последваха минути със силно изявено превъзходство по отношение владение на топката от страна на Ботев.

Атаките на "канарчетата" дадоха нужния резултат в 84-ата минута, когато Иво Казаков изравни. Никола Гелин се пребори между няколко защитници и промуши топката към Иво Казаков, а нападателят на шпагат прати кълбото покрай вратаря за 1:1.