Тимът с най-голям бюджет във втора дивизия, а именно Ботев (Пд) закъса в преследването на директна промоция за елита. „Канарчетата" завършиха 1:1 у дома с Нефтохимик, който също не крие амбиции за завръщане сред майсторите. На стадион „Христо Ботев" в Пловдив гостите успяха първи да стигнат до попадение.

Стамен Ангелов в 15-ата минута огорчи 100-годишния клуб. „Шейхът" се възползва от тотално заспиване в отбраната на „канарчетата" и с лекота разпечата вратата зад стража Христо Иванов. След гола пловдивчани упражниха натиск, но поне три пъти Йордан Христов изпорти положенията за гол.

В 55-ата минута Петър Атанасов изравни след заучено положение на пряк свободен удар и добро подаване на Светльо Петров. Малко по-късно Емил Аргиров отправи бомба към вратата на бургазлии, но топката излезе в аут. Пловдивчани продължиха тоталния си натиск, в който дейно участие взе и топ нападателят Атанас Курдов. Бургазлии обаче хладнокръвно приеха офанзивата на своите домакини и не допуснаха особени опасности пред своята врата.

Към края на мача Ботев едва удържа точката, тъй като в 85-ата минута червен картон получи бранителят им Мартин Димов.