Спортист (Своге) допусна поражение от Беласица с 0:2 в мач от шестия кръг на Втора лига. Мачът премина почти изцяло в половината на гостите, които осъществиха само няколко контраатаки и при две от тях отбелязаха два гола през първото полувреме. През втората част дебютантът за Спортист Светослав Диков пропусна дузпа.

Мачът започна с подчертан натиск на Спортист, а играта се водеше предимно в половината на гостите от Петрич.

В 11-ата минута "сините" създадоха и първото добро голово положение. Дебютантът Светослав Диков даде пас като по конец към Кирил Янакиев, но вратарят Георгиев го изпревари преди той да нанесе завършващ удар.

Само след няколко минути игра Богдан Костов стреля с левия крак извън наказателното поле, но топката мина покрай десния страничен стълб.

Противно на логиката гостите поведоха. В 20-ата минута гостите отбелязаха гол при първата си по-сериозна атака. Айвън Ангелов направи хубав пробив и даде чудесен извеждащ пас към Марти Таушанов, който се озова сам срещу вратаря Василев и пусна топката покрай него за 0:1.

След гола положението на терена не се промени. "Шоколадите" продължиха натиска. В 25-ата минута Филип Ангелов стреля, но защитник на гостите изби от голлинията.

Хората на Сухия неутрализираха "комитите"

Монтана надви Беласица с 2:1 във Втора лига

Гостите стигнаха до втори гол при една контраатака в 26-ата минута. Топката бе насочена към Аспарух Смилков. Смилков направи близо 30-метров спринт и вкара топката за втори път в мрежата на Ивайло Василев. При паса към Смилков останаха съмнения за засада, но такава не бе маркирана.

В 42-ата минута Ариф Ферадов стреля, но изпрати топката над вратата.

Второто полувреме започна с очакван натиск за Спортист и няколко разбърквания в наказателното поле на гостите. В 55-ата минута Илия Русинов нахлу отдясно, но центрирането му бе избито ъглов удар. След неговото изпълнение и разиграване топката отново бе центрирана, Сами Пилер игра с глава, но изпрати топката право във вратаря.

В 63-ата минута Бастунов стреля с глава, но топката мина покрай вратата.

С течение на мача натискът на Спортист се усили, а гостите се прибраха в своята половина и се затвориха.

В 74-ата минута Беласица все пак направи една атака, при която Айвън Ангелов стреля извън наказателното поле и топката мина над вратата.

В 78-ата минута реферът свири дузпа за Спортист. Валентин Костов игра с ръка в наказателното поле, като спря пътя на топката към голлинията. Зад топката застана Светослав Диков, вратарят се хвърли в десния ъгъл, Диков би в левия, но я изпрати в аут.

Гостите направиха още една добра контраатака в 82-ата минута, но в крайна сметка Ивайло Василев изби в корнер.

Богдан Костов отново стреля опасно в игра в 85-ата минута, но отново Кирил Георгиев бе на мястото си и спаси.

До края на мача натискът продължи както и разбъркванията в наказателното поле на гостите, но до гол не се стигна.