Отборите на Беласица и Марек завършиха при резултат 0:0 в сблъсък от петия кръг на Втора професионална лига.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на гостите от Дупница. Запро Динев направи пробив, който завърши с шут, но кълбото прелетя над целта.

В 23-ата минута Запро Динев бе изведен очи в очи със стража на Марек, но атакуващият футболист не успя да го преодолее, стреляйки в тялото на Константин Костадинов.

В 35-ата минута футболистите на Марек пропуснаха златен шанс да открият резултата. Александър Близнаков центрира в наказателното поле към непокрития Александър Башлиев, който от близка дистанция с глава не успя да прати топката в мрежата.

Втората част стартира с майсторска намеса на Кирил Георгиев. В 48-ата минута Андон Гущеров засече центриране, но стражът на Беласица атрактивно изби в корнер.

В 60-ата минута домакините останаха с 10 души на терена. Аспарух Шамкалов влезе изключително грубо в тялото на Александър Башлиев, а главният съдия Димо Димов показа напълно заслужен червен картон за футболиста на Беласица.

В 88-ата минута Запро Динев бе близо до гола. Атакуващият футболист отправи удар от близка дистанция, но кълбото премина на сантиметри от целта. Това бе и последната интересна ситуация в дербито от кръга.