Отборът на Банско разби Пирин (Гоце Делчев) с 6:0,  като гост в контролна среща. Победата наистина е оглушителна с оглед на факта, че в Гоце Делчев се играе много трудно и че не отдавна Пирин победи Банско с 3:2 в шампионатния мач.

Два гола за победата на Банско вкара Вайс Кьосев, Димитър Крушевски, Цветан Павлов, Кирил Михайлов и Слави Шопов от дузпа оформиха крайното 0:6. На полувремето резултатът бе само 0:1, но през второто полувреме паднаха още 5 гола.

Изпълнителният директор на Банско Красимир Горанов направи своеобразен треньорски дебют и с гръмката победа може да остави двамата треньори Воин Войнов и Валентин Лазаров без работа.

В деня на мача Войнов бе поразен от грипен вирус, а пък Лазаров по-рано се оперира, но и Горанов се справи добре с мача.

За Пирин (Гоце Делчев) Димитър Соколов бе дал почивка на някои от титулярите, но това въобще не оправдава възпитаниците му.